Як козаки по сіль ходили

  Як козаки по сіль ходили

      З давніх-давен в Україні у народних піснях, легендах, прислів’ях, казках возвеличується фізично дужа, здорова і сильна людина. Адже завжди: сила, здоров’я, розум і витримка - перемагають.

     Культ фізичної досконалості людини існував у Запорозькій Січі. При якій були спеціальні козацькі школи, де хлопчаків навчали бою, розвідці, володінню шаблями, умінню стрибати, поводженню в різних ситуаціях.

      Відомо, що козаки були фізично здоровими і сильними людьми, добрими вершниками. Свої здібності виявляли під час бою і козацьких забав, які проводилися під час відпочинку.

      Всім діткам треба вчитись і набиратись сил у тренуваннях, спортивних іграх, змаганнях, черпати знання із народних скарбниць. Тому, 4 грудня, напередодні Дня збройних сил України,  у школі пройшло запальне свято «Як козаки по сіль ходили», яке організувала і провела вчителька Мельничук А.М. зі своїм 4 класом.

       Проведення виховного заходу не випадково припало на цю дату, адже 6 грудня уславлюється чоловіча мужність, сила духу і відвага. І саме ці якості слід виховувати в учнів, щоб зберегти в майбутньому справжній козацький дух.

     Діти продемонстрували козацьку завзятість та хист. Між хлопчиками проводилися цікаві змагання: «Склади дрова», «Розпали вогнище», «Позмагайся на конячках», «Накрий стіл», «Стрибки в мішках»…

    Свято супроводжувалося веселим і запальним фольклором та виступами казкових героїв.

    Славно попрацювали учні 4 класу! Було дуже приємно згадати  історію, традиції, цікаві факти з козацької минувшини. А щоб закріпити гарні враження - глядачів запросили до українського танку.

     Сьогодні учні школи перегорнули ще одну із сторінок нашого славного минулого, ближче познайомилися із життям та побутом українських козаків. 

                                                                                                   Мама учня 4 класу

                                                                                                           Осьмірко Л.П.